Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
PortalAcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Corupted Wishes
Scris de Dum Aug 16, 2009 1:45 pm

» Baneaza userul de mai sus
Scris de Dum Aug 16, 2009 1:41 pm

» Buna tuturor^.^
Scris de Dum Aug 16, 2009 1:39 pm

» BuNa! ^^
Scris de Mar Mai 19, 2009 2:32 pm

» Interzis persoanelor cardiace
Scris de Lun Mar 16, 2009 10:22 pm

» About me ...
Scris de Lun Mar 16, 2009 10:15 pm

» Cine vrea sa invete japoneza?
Scris de Joi Ian 29, 2009 7:09 pm

» Ce parere aveti despre anime?
Scris de Mar Ian 20, 2009 7:18 pm

» Buna tuturor!
Scris de Mar Ian 20, 2009 7:09 pm

< class="" height="25">
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]

Recordul de utilizatori conectati a fost de 29, Vin Mar 03, 2023 3:39 am
Affiliates
ef - a tale of memories Ak

 

ef - a tale of memories

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Autor Mesaj
Aylin
Newbie
Newbie
Aylin

feminin
Varsta : 30 Data de inscriere : 07/09/2008 Numarul mesajelor : 34 Stare de spirit :

MesajSubiect: ef - a tale of memories   ef - a tale of memories Icon_minitimeMier Sept 10, 2008 7:10 pm

Gen: Drama, Psihologic, Romance, Supernatural
Episoade: 12
Anul publicarii: 2007-10-06 ~ 2007-12-22

Ef - a tale of memories a fost adaptat dupa jocul cu acelasi nume, la care a lucrat faimoasa artista Naru Nanao :3
Este un anime romantic, a carui poveste se roteste mai mult in jurul celor doi protagonisti, Asou Renji si Hiro Hirono.
In Ajunul Craciunului, Hiro se intalneste cu o fata draguta, Miyamura Miyako care alerga hotul care i'a furat poseta. Dupa ce Hiro afla ca merg la aceeasi scoala, incep sa iasa impreuna mai mult. Asta atrage atentia prietenei lui din copilarie, Shindou Kei, care il iubeste in secret si astfel se decide "sa se ia la intrecere" cu Miyako.
Mai este vorba si despre Asou Renji, un baiat care se intalneste prima oara cu o fata scumpa, pe nume Chihiro [sora geamana a lui Kei]. La prima vedere ea pare normala, insa ea are un defect pe care il veti descoperi daca urmariti anime'ul]. Astfel, Renji se va chinui sa ii indeplineasca visul, lucru pe care ea nu il poate face din cauza defectului ei.

Per total, eu zic ca este un anime care merita vazut. Personajele sunt foarte draguta iar la grafica chiar nu am ce comenta, avand in vedere ca eu sar intotdeauna la grafica ^^'
Opening'ul este foarte reusit, cu versuri care se potrivesc oarecum cu tema.
Sus In jos
http://myanimelist.net/profile/Aylin

ef - a tale of memories

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum: Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Anime & Manga :: Alte Animeuri -
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discutii recente